Kocaeli Akustik Proje

Kocaeli Akustik Proje

Küçük yüzölçüme karşın gelişen sanayisi ve nispeten dikkat çeken doğası ile her geçen gün göç almaya devam eden ve 2019 yılı verilerine göre nüfusu 2 milyona yaklaşan Kocaeli’de artan nüfus yoğunluğunu ve sanayileşme gürültünün tüm Türkiye’de olduğu gibi dikkat çeken çevre sorunlarından biri haline gelmesine zemin hazırlamıştır.

Ülke genelinde yaygın bir problem haline gelmeye başlayan ve yapılan araştırmalar neticesinde erken dönemde önlem alınmadığı takdirde çok daha etken hale geleceği tespit edilen gürültünün, toplum hayatından izole edilmesi amacıyla hazırlanan ve 31 Mayıs 2018’de yürürlüğe giren “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” ile hayatımıza giren mimari akustik proje en yalın haliyle; binaların mevcut akustik performanslarını tespit eden ve bu performansta iyileştirilmesi gereken noktalar için aksiyon planı oluşturarak bu aksiyonları alan ve iyileştirme sonrası akustik performanstaki değişimi belgeleyen bir süreçtir.

Binaların sahip olması gereken akustik performans değerleri ilgili yönetmelikte açıkça ifade edilmiş olup, akustik proje kapsamındaki yapıların bu performans değerlerini yakalamasının beklendiği unutulmamalıdır. Akustik projenin bütününe baktığımızda, gürültünün binalarımızdan uzaklaştırılması adına alınacak tüm çözümleri kapsadığı net bir şekilde görülür.

Kocaeli Akustik Proje Fiyatları

Akustik projede fiyatlandırma noktasında standart bir yaklaşımda bahsetmemiz mümkün değildir çünkü proje doğrudan binanın mimarisi ve çevresel gürültü kaynakları özelinde şekillendirilir. Her binanın yer aldığı çevre ve mimari yapısının farklı olduğu dikkate alınırsa, standart bir fiyat politikasından bahsetmenin zorluğu net bir biçimde görülür.

Binanız için ihtiyaç duyduğunuz akustik projenin fiyatıyla ilgili en doğru bilgiyi hiç vakit kaybetmeden almak adına akustik uzmanlarımız ile hemen iletişime geçebilir, dilerseniz tarafımıza teklif isteği bırakarak size ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Kocaeli’de Akustik Proje Zorunluluğu

Akustik proje zorunluluğu olan binalar, il bazında değişkenlik göstermez ve hangi binaların zorunluluk kapsamında yer aldığı, “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkında Yönetmelik” ile belirlenmiştir.

Kocaeli’de akustik proje belgesi temin etmesi gereken yapılar yönetmelikteki haliyle;

  • Bir bodrum katı ve çatı arası hariç kat sayısı 7’den fazla konut binalar
  • Yapının Toplam inşaat alanı, 2000 m2 yi geçen 2’den fazla konut dışı binalar
  • Tiyatro, konferans, konser ve dinleme salonları gibi özel akustik tasarım yapılması gereken binalar
  • A veya B akustik performans sınıfını hedefleyen binalar

olarak sıralanabilir. Burada yer alan binalara ek olarak, 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra ilk kez yapı ruhsatı alacak binalarda da akustik proje zorunluluğu mevcuttur.

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde hizmet veriyor musunuz?

Kocaeli’nin ilçeleri Başiskele, Darıca, Çayırova, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel ve Kartepe’de hizmet sunan Uzman Akustik, hizmet ağını yalnızca Kocaeli ile değil sınırlamamış, başta Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa olmak üzere tüm Türkiye’ye akustik proje ve rapor ulaştırma hedefi ile hizmet vermiştir.

Akustik projede onay garantiniz var mı?

Akustik projede süreç yönetimindeki başarısı ile fark yaratan Uzman Akustik, belirli şartlarda proje kapsamındaki önerileri eksiksiz bir şekilde uygulandığı takdirde onay garantisi verir.

Akustik projenin özünde binanın akustik performansının iyileştirilmesine yönelik aksiyon planının çıkarılması ve uygulanması vardır. Akustik uzmanlarımız da titizlikle yaptıkları ölçümler ve analizler doğrultusunda kusursuz bir plan ortaya koyarak sonuca giden en net yolu çizer ve bu durum Uzman Akustik olarak sunduğumuz onay garantisinin arkasında yatan noktadır.

Kocaeli akustik projede neden Uzman Akustik?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen eğitim kurumlarında teorik eğitim süreci başarıyla tamamlayarak “akustik uzmanı sertifikası” almaya hak kazanan mimar ve mühendislerden oluşan ekibi ile tüm Türkiye’de akustik proje hizmeti sunan firmamız, inşaat sektörünün birçok farklı alanında faaliyet göstermenin getirdiği tecrübeyi çok yönlü bakış açısıyla birleştirerek akustik projede kusursuz bir süreç yönetimi sunar ve onay garantili projelendirme süreciyle Türkiye’de bir ilke imza atar.

Siz de Kocaeli’de akustik proje kapsamında yer alan binalarınız için hiç vakit kaybetmeden akustik proje belgesi temin etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken akustik uzmanlarımızla iletişime geçmek..

Mimari Akustik Blogu

Akustik blogumuzu hemen incelemeye ne dersiniz?

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Rapor ve Projede Yasal Zorunluluk

Akustik Rapor ve Projede Yasal Zorunluluk

Artan nüfus ve buna bağlı olarak inşaat sektöründeki ilerleme, şehirlerin gelişimine katkı sağladığı kadar birtakım yasal zorunlulukları da beraberinde getiriyor. O nedenle, konut ve iş yeri sahiplerinin gelişen teknolojiyle birlikte sunulan yeniliklerden faydalanmanın yanı sıra çevre ve insan sağlığını koruma amaçlı düzenlenmiş bazı kurallara da uyması gerekiyor.

Akustik Rapor ve Projeyi Kimler Hazırlayabilir?

Akustik Rapor ve Projeyi Kimler Hazırlayabilir?

Modern yaşamın en büyük ihtiyaçlarının başında birbirine son derece yakın evlerde yaşayan çok sayıda bireyin huzurunu ve konforunu korumak gelir. Apartmanlarda ve ortak yaşam alanlarında en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alan rahatsız edici seviyedeki gürültüler ise mimari akustik rapor ve akustik projeler ile ortadan kaldırılır. Akustik rapor ve proje ise yalnızca gerekli eğitim aşamalarını başarıyla tamamlamış uzmanlar tarafından hazırlanabilir.